Východní Timor zasáhlo zemětřesení, oběti dosud nejsou hlášeny, varování před tsunami nebylo vydáno

ČTK ČTK
4. 11. 2015 6:26
Zemětřesení o síle 6,8 stupně zasáhlo oblasti ležící severozápadně od hlavního města Východního Timoru Dili. Otřesy vycházely z hloubky 143 kilometrů, oznámila americká geologická služba US Geological Survey. Zemětřesení podle agentury Reuters způsobilo menší škody, dosud však nejsou hlášeny oběti. Podle agentury TASS nebylo vydáno ani varování před ničivou vlnou tsunami.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 56 minutami

Odvolací soud zpřísnil vězení historikovi z 3,5 roku na 13 let

Odvolací soud v ruském městě Petrozavodsku v úterý výrazně zpřísnil trest vězení historikovi Juriji Dmitrijevovi, známému odhalováním zločinů z éry komunistického diktátora Josifa Stalina. Dmitrijev byl v první instanci odsouzen za sexuální násilí ke 3,5 roku odnětí svobody, v úterý odešel od soudu s 13 lety vězení, informovala ruská média. Kritici považují proces za vykonstruovaný, zaměřený na diskreditaci historika a znehodnocení jeho díla.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Součástí politiky jedné Číny je dle ústavních činitelů zájem o ekonomické či kulturní vztahy s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do styků s Čínou

Cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan nelze pokládat za změnu v politice Česka vůči Číně. Shodli se na tom na dnešní schůzce v Lánech ústavní činitelé.

Zároveň uvedli, že součástí české politiky jedné Číny je i zájem o prohloubení přínosu ekonomických či kulturních vztahů s Tchaj-wanem, což nepovažují za zásah do diplomatických styků s Pekingem. Ústavní činitelé to uvedli ve společném prohlášení. Oproti minulosti se schůzky neúčastnil předseda Senátu, kterého prezident Miloš Zeman na poradu ke koordinaci zahraniční politiky nepozval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy