Sibiří se masově šíří poplašné zprávy o bombách na úřadech. Žádnou ale ještě nenašli

ČTK ČTK
13. 9. 2017 11:15
Městy na Sibiři se v posledních dnech šíří vlna poplašných telefonátů, které tvrdí, že na některém z úřadů je bomba. Původci poplachu často použili podle ruské policie počítačový program, aby hrozby rozšířili. Počty evakuovaných škol, nádraží nebo radnic jdou už do stovek. Například v Irkutsku ve středu evidují deset telefonátů, vyklizeny byly školy, místní letiště a obchodní střediska. Odpoledne zasáhla vlna alarmujících telefonátů i Moskvu. Žádnou nálož přitom policie nikdy nenašla. Na ruských sociálních sítích se začaly šířit spekulace, že telefonáty organizuje stát, aby prověřil záchranný systém. Ministerstvo pro mimořádné události ale tyto zprávy popřelo.
Ruská policie - ilustrační foto.
Ruská policie - ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy