reklama
 
 

Sesuv půdy v Guatemale už má 264 obětí. Stále se pohřešuje 40 lidí

11. 10. 2015 8:23
Mohutný sesuv půdy minulý týden zasypal guatemalskou obec Santa Catarina Pinula. Vyproštěno už bylo 264 těl, pohřešují se další čtyři desítky lidí. Počty pohřešovaných se ale neustále mění. Vyprošťovací práce stále pokračují, úřady nicméně nepředpokládají, že by ještě nalezly někoho živého. V pondělí by měli guatemalští představitelé rozhodnout, zda operaci ukončí. Jeden z nejhorších sesuvů půdy, jaký Střední Ameriku v tomto století postihl, pohřbil zaživa celé rodiny.

Guatemala - Nejméně 264 mrtvých těl už bylo vyproštěno z mohutného sesuvu půdy, který minulý týden zasypal guatemalskou obec Santa Catarina Pinula.

Dalších 40 lidí se stále pohřešuje, uvedl mluvčí záchranářů, kterého citovala agentura AFP.

Počty pohřešovaných se ale neustále mění - jen před dvěma dny uvedla guatemalská národní agentura pro přírodní katastrofy Conred, že pohřešováno je stále ještě 350 osob; vyproštěno tehdy bylo 220 mrtvých těl.

Vyprošťovací práce budou pokračovat i během neděle, i když úřady nepředpokládají, že by ještě nalezly někoho živého. V pondělí se pak oficiální činitelé sejdou, aby rozhodli, zda operaci ukončí.

Minulý týden v noci ze čtvrtka na pátek se nedaleko hlavního města Guatemaly utrhl následkem vydatných dešťů svah, který zavalil více než sto domů místních obyvatel. Jeden z nejhorších sesuvů půdy, jaký Střední Ameriku v tomto století postihl, pohřbil zaživa celé rodiny.

Ve středu guatemalské úřady vyhlásily celou oblast v okolí sesuvu za neobyvatelnou. Bez střechy nad hlavou se tak rázem ocitli i lidé, kteří při neštěstí o své domy nepřišli.

autor: ČTK | 11. 10. 2015 8:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama