Z německé lodi zmizelo u Nigérie šest námořníků. Podle zbytku posádky je unesli piráti

ČTK ČTK
24. 10. 2017 15:24
Šest členů posádky německé nákladní lodě včetně jejího kapitána unesli poblíž nigerijského pobřeží zřejmě piráti. S odkazem na oznámení námořní bezpečnostní mise Sea Guardian o tom informovala agentura AFP. Incident nahlásilo zbývajících 12 námořníků, kteří na lodi zůstali. Německou loď, která plula z Rovníkové Guineje do liberijské metropole Monrovia, přepadlo v sobotu osm lidí v černých člunech. Plavidlo vlastní německá společnost Peter Döhle Group. Národnost unesených námořníků firma z bezpečnostních důvodů uvést nechtěla. Agentura Reuters ale napsala, že jeden z unesených je zřejmě Ukrajinec, jeden Maďar a další čtyři pak Filipínci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy