Z německé lodi zmizelo u Nigérie šest námořníků. Podle zbytku posádky je unesli piráti

ČTK ČTK
24. 10. 2017 15:24
Šest členů posádky německé nákladní lodě včetně jejího kapitána unesli poblíž nigerijského pobřeží zřejmě piráti. S odkazem na oznámení námořní bezpečnostní mise Sea Guardian o tom informovala agentura AFP. Incident nahlásilo zbývajících 12 námořníků, kteří na lodi zůstali. Německou loď, která plula z Rovníkové Guineje do liberijské metropole Monrovia, přepadlo v sobotu osm lidí v černých člunech. Plavidlo vlastní německá společnost Peter Döhle Group. Národnost unesených námořníků firma z bezpečnostních důvodů uvést nechtěla. Agentura Reuters ale napsala, že jeden z unesených je zřejmě Ukrajinec, jeden Maďar a další čtyři pak Filipínci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 48 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy