Z německé lodi zmizelo u Nigérie šest námořníků. Podle zbytku posádky je unesli piráti

ČTK ČTK
24. 10. 2017 15:24
Šest členů posádky německé nákladní lodě včetně jejího kapitána unesli poblíž nigerijského pobřeží zřejmě piráti. S odkazem na oznámení námořní bezpečnostní mise Sea Guardian o tom informovala agentura AFP. Incident nahlásilo zbývajících 12 námořníků, kteří na lodi zůstali. Německou loď, která plula z Rovníkové Guineje do liberijské metropole Monrovia, přepadlo v sobotu osm lidí v černých člunech. Plavidlo vlastní německá společnost Peter Döhle Group. Národnost unesených námořníků firma z bezpečnostních důvodů uvést nechtěla. Agentura Reuters ale napsala, že jeden z unesených je zřejmě Ukrajinec, jeden Maďar a další čtyři pak Filipínci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy