Saúdskou Arábii poprvé v historii veřejně navštívil ministr izraelské vlády

ČTK ČTK
26. 9. 2023 19:38
Saúdskou Arábii poprvé v historii veřejně navštívil ministr izraelské vlády

Izraelský ministr turismu Chajim Kac se v úterý stal prvním členem kterékoli izraelské vlády, který veřejně navštívil Saúdskou Arábii. Informovaly o tom tiskové agentury s odvoláním na jeho úřad. Ministr přicestoval na konferenci OSN do Rijádu. Do Ramalláhu na okupovaném Západním břehu mezitím poprvé zavítal nově jmenovaný velvyslanec Saúdské Arábie při palestinské samosprávě.

Tyto návštěvy se odehrávají v době, kdy Izrael a Saúdská Arábie usilují prostřednictvím Spojených států o dosažení dohody, která by jim umožnila navázat formální bilaterální vztahy, připomněla agentura Reuters.

"Chajim Kac je prvním izraelským ministrem, který vede oficiální delegaci do Saúdské Arábie," uvedlo podle AFP izraelské ministerstvo turismu. Dodalo, že ministr se v Rijádu zúčastní dvoudenní konference Světové organizace cestovního ruchu, agentury se statutem OSN.

Ministr ve zprávě uvedl, že bude na setkání usilovat o navázání spolupráce na podporu cestovního ruchu a zahraničních vztahů Izraele.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy