Ruští hackeři před prezidentskými volbami pronikli do databází voličů na Floridě

ČTK ČTK
14. 5. 2019 20:19
Ruští hackeři se před prezidentskými volbami v roce 2016 dostali do databáze se seznamy voličů ve dvou volebních okrscích na Floridě. Na tiskové konferenci v Tallahassee to v úterý oznámil floridský guvernér Ron DeSantis. S daty ale útočníci údajně nemanipulovali a volební výsledky neovlivnili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

O incidentu informovali guvernéra činitelé ministerstva vnitřní bezpečnosti a vyšetřovatelé FBI. DeSantis musel podepsat prohlášení, že jména napadených volebních okrsků nezveřejní. V době voleb floridské úřady údajně o ruském útoku informovány nebyly, zpráva o proniknutí hackerů se ke guvernérovi dostala minulý pátek.

Hackeři se do floridských databází dostali přes infikovanou elektronickou poštu, řekl DeSantis. Informace o útocích ruských hackerů. i když jen obecná, se objevila i ve zprávě vyšetřovatele Roberta Muellera, který zkoumal vliv Ruska na průběh prezidentských voleb v USA v roce 2016.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy