Rozsáhlé záplavy v Anglii. Už čtyři mrtví

Red Zah
26. 6. 2007 11:55
Nejhůře postižený je Sheffield. Uvnitř FOTOGALERIE
Zatopené ulice anglického Sheffieldu.
Zatopené ulice anglického Sheffieldu. | Foto: Reuters

Sheffield - Vytrvalé deště a záplavy způsobily chaos v některých částech Británie. Při povodních už zahynuli čtyři lidé. Škody jdou do stamiliónů liber.

Doprava zkolabovala, zavřené jsou dálnice i železnice, nejezdí vlaky. 

Řeky sice pomalu ustupují, podle předpovědi má ale i nadále pršet. Meteorologové varují hlavně před srážkami na konci týdne.

K nejhůře postiženým oblastem patří jižní Yorkshire v Anglii. Pod vodou je například město Sheffield. Náhradním ubytováním musely vzít zavděk stovky lidí. "Odvezli jsme je z jejich domovů, aby se snížilo nebezpečí ohrožení životů," uvedl Matthew Jukes z policejního oddělení v jižním Yorkshiru v rozhovoru pro BBC.

V celé Británii už úřady evakuovaly asi tisícovku domácností. 

Kvůli nepřetržitému dešti navíc hrozí protržení několika hrází. Poblíž Rotherhamu postavili dobrovolníci i profesionálové zeď, která má zachytit vodu v případě, že by nápor nevydržela tamní přehrada. Rezervoár má rozlohu 35 akrů. Vodu se navíc snaží průběžně odčerpávat.

V Sheffieldu se už v pondělí utopili osmašedesátiletý muž a teenager.

Penzista zemřel poté, co se snažil dostat přes zaplavenou ulici. Podle očitých svědků ho voda smetla v momentě, když vystupoval ze svého auta. Třináctiletého chlapce strhl proud.

Nedaleko Hullu, zhruba 300 kilometrů od Londýna, přišel o život osmadvacetiletý muž, který svému dědečkovi pomáhal čistit kanalizační šachtu. Podle mluvčího tamních hasiču uklouzl a noha mu uvízla v kovové mříži.

Včera přibyla k obětem záplav další.  

 

Právě se děje

Další zprávy