Rodiče mrtvé dcery dostanou přístup k jejímu účtu na Facebooku, rozhodl německý soud

ČTK ČTK
12. 7. 2018 15:25
Německý nejvyšší soud ve čtvrtek s konečnou platností rozhodl, že Facebook musí umožnit rodičům přístup k účtu jejich mladistvé dcery, která zemřela před několika lety za nejasných okolností. Informovala o tom agentura DPA. Soud dospěl k tomu, že soukromé údaje z internetu, například z facebookového účtu, přecházejí po úmrtí uživatele v zásadě na jeho dědice. U dopisů nebo deníků je to zcela běžné, zdůraznil předsedající soudce. Verdikt otevře rodičům 15leté dívky přístup k jejímu účtu, který byl 5,5 roku zablokován. Rodiče doufají, že ze soukromých chatů získají indicie o příčině úmrtí dcery. Dívka na konci roku 2012 spadla v Berlíně pod metro a dodnes není jasné, zda šlo o sebevraždu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy