Řecko se potýká s desítkami požárů v celé zemi, hoří na Korfu nebo Evii

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 7. 2023 10:53
Řecko se potýká s desítkami požárů v celé zemi, hoří na Korfu nebo Evii

Řečtí hasiči bojují s ohněm nejen na ostrově Rhodos, desítky nových lesních požárů jsou na řadě míst země. Na ostrově Korfu byla nařízena evakuace asi 2500 osob. Hoří také na poloostrově Peloponés či na ostrově Evia, informovala agentura AFP. Řecko zažívá vlnu velmi teplého počasí, z Rhodu byly o víkendu převezeny do bezpečí desítky tisíc lidí. Řecká záchranná služba dosud neeviduje žádné zraněné.

V noci na pondělí si nový požár na Korfu v Jónském moři vynutil evakuaci bezmála 2500 místních obyvatel i turistů, uvedla AFP s odvoláním na hasiče. Evakuace, která se dotkla obcí Santa, Megula, Porta, Palia, Perithia a Sinies v severovýchodní části ostrova, se částečně uskutečnila po moři. Požár zde zatím nezasáhl žádné domy.

Zástupce předsedy okresu Severní Korfu Theofanis Skembris stanici BBC řekl, že většina požárů na tomto ostrově je pod kontrolou. "Věřím, že brzy bude po všem," uvedl s tím, že vyšetřování podle něj naznačuje, že čtveřici požárů mají na svědomí žháři.

Podle agentury AP se řečtí hasiči potýkají s celkem 82 lesními požáry po celé zemi, z nichž 64 vypuklo v neděli. Podle serveru Ekathimerini je nejvážnější požár na druhém největším řeckém ostrově Evia. Evakuováni zde museli být obyvatelé čtyř vesnic v okolí města Karystos. Hoří také u přístavního města Aigio na poloostrově Peloponés.

 

Právě se děje

Další zprávy