Video: Daně, sociální systém i média. Rakouská vláda mění zemi víc, než se zdá

Martin Ehl Martin Ehl
7. 10. 2018 21:00
Kabinet rakouského kancléře Sebastiana Kurze reformuje sociální i daňový systém země bez ohledu na dřívější dohody. To vše s podporou populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Ta navíc kontroluje ministerstvo vnitra, které nedávno doporučilo policii, aby omezila komunikaci s "negativními" médii. Kauza podle zástupce šéfredaktora rakouského listu Der Standard Rainera Schüllera ukázala, že rakouský ministr vnitra Herbert Kickl má problém s kritickými médii, "což je nebezpečné pro naši demokracii".
Kabinet kancléře Sebastiana Kurze s podporou populistické pravice reformuje sociální i daňový systém země bez ohledu na dřívější sociální dohody. | Video: Martin Ehl
 

Právě se děje

před 38 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy