Na dotaz novinářů ohledně možnosti odkladu brexitu Tusk podle deníku The Guardian odpověděl, že to vidí jako "rozumné řešení", které je čím dál víc pravděpodobné s blížícím se 29. březnem. Nicméně dodal, že britská premiérka stále věří, že bude schopna odkladu zabránit.
Tusk uvedl, že s Mayovou v Egyptě diskutoval o "legislativních a politických důsledcích" možného odkladu brexitu.
Také šéfka britské vlády v pondělí na tiskové konferenci v Šarm aš-Šajchu zopakovala, že věří ve schválení dohody o brexitu poslanci. Znovu řekla, že odklad dohodu nezaručí. Totéž řekla podle agentury Bloomberg už ráno německé kancléřce Angele Merkelové, s níž hovořila o různých tématech, například o situaci v Sýrii.
Mayová se v Egyptě také sešla s předsedou EK Junckerem. "Dohodli se na nutnosti uzavření pracovních jednání (Londýna a Bruselu) do summitu EU 21. března," řekla ke schůzce mluvčí EK. Uvedla také, že v úterý budou v Bruselu jednat britský ministr pro brexit Steve Barclay a generální prokurátor Geoffrey Cox s unijním vyjednávačem Michelem Barnierem.
Mayová se snaží unii přimět k úpravě dohody s EU, aby prošla v britském parlamentu. EU se ale k otevření jednání o textu dohody staví odmítavě.
Britská premiérka hovořila v Egyptě i s nizozemským premiérem Markem Ruttem, který poté uvedl, že Británie podle něj směřuje k brexitu bez dohody. "Vaši nejlepší přátelé vás varují. Probuďte se. Tohle je realita," uvedl Rutte, který postup Británie v jednání označil za "náměsíčný".
Podle některých komentátorů Mayová ale hraje o čas s tím, že hrozba brexitu bez dohody přiměje britské poslance její dohodu s EU schválit. V neděli premiérka oznámila, že odloží hlasování o dohodě plánované na 27. února a že návrh dohody poslancům předloží nejpozději do 12. března, tedy pouhých 17 dní před očekávaným odchodem země z EU. Oznámení o odkladu vyvolalo kritiku labouristické opozice i podnikatelů, jimž vadí nejistota kolem odchodu země z EU.
Odkladu brexitu v případě neschválení dohody britským parlamentem jsou otevřené mimo jiné Dánsko a Rakousko. "Věřím, že každý by byl flexibilní, nikdo nechce, aby Británie odešla z EU neřízeným způsobem," řekl v pondělí dánský premiér Lars Lokke Rasmussen. Také rakouský kancléř Sebastian Kurz se domnívá, že bez dohody by "bylo dobré" brexit odložit.