Při sesuvu dvou lavin zemřelo v indickém Kašmíru nejméně 11 lidí

ČTK ČTK
8. 2. 2019 18:24
Husté sněžení v pátek ochromilo život v indické části Kašmíru a způsobilo sesuvy lavin a půdy, které si vyžádaly nejméně 11 obětí na životech. Další čtyři lidé zůstávají pod sněhem uvězněni. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Jedna z lavin zasypala hasičskou stanici, kde se nacházelo 11 lidí - sedm policistů, dva hasiči a dva vězni. Záchranáři na místě objevili těla tří policistů, dvou hasičů a dvou vězňů. Tři policisté byli nalezeni živí a převezeni do nemocnice.

Policisté se podle médií na hasičské stanici ukryli, protože v minulosti nebyla poškozená při lavinách ani sesuvech půdy, které jsou v této horské oblasti poměrně časté.

Další muž a jeho manželka zahynuli v Kašmíru, když lavina smetla ve čtvrtek večer jejich dům. Dva jiné rodinné příslušníky se podařilo zachránit.

Sesuv půdy zasáhl také jednu z hlavních silnic ve státě Džammú a Kašmír a zabil dvě osoby.

Desítky obyvatel byly evakuovány kvůli hustému sněžení, které na mnoha místech v Kašmíru dnes přerušilo dodávky elektřiny a telefonické spojení, stejně jako leteckou dopravu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 42 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy