Při sesuvu dvou lavin zemřelo v indickém Kašmíru nejméně 11 lidí

ČTK ČTK
8. 2. 2019 18:24
Husté sněžení v pátek ochromilo život v indické části Kašmíru a způsobilo sesuvy lavin a půdy, které si vyžádaly nejméně 11 obětí na životech. Další čtyři lidé zůstávají pod sněhem uvězněni. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Jedna z lavin zasypala hasičskou stanici, kde se nacházelo 11 lidí - sedm policistů, dva hasiči a dva vězni. Záchranáři na místě objevili těla tří policistů, dvou hasičů a dvou vězňů. Tři policisté byli nalezeni živí a převezeni do nemocnice.

Policisté se podle médií na hasičské stanici ukryli, protože v minulosti nebyla poškozená při lavinách ani sesuvech půdy, které jsou v této horské oblasti poměrně časté.

Další muž a jeho manželka zahynuli v Kašmíru, když lavina smetla ve čtvrtek večer jejich dům. Dva jiné rodinné příslušníky se podařilo zachránit.

Sesuv půdy zasáhl také jednu z hlavních silnic ve státě Džammú a Kašmír a zabil dvě osoby.

Desítky obyvatel byly evakuovány kvůli hustému sněžení, které na mnoha místech v Kašmíru dnes přerušilo dodávky elektřiny a telefonické spojení, stejně jako leteckou dopravu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy