Foto: Sníh ochromil Evropu. V Alpách hrozí laviny, v Německu zrušili lyžařský závod

Evropské státy bojují s přívalem sněhu.
Kromě Česka se o víkendu dočkaly sněhu i Rakousko, Německo, Švédsko, Francie, Itálie nebo Španělsko (na snímku).
Takhle to například vypadalo v německé spolkové zemi Bavorsko, která sousedí s Českem.
Organizátoři museli dokonce zrušit druhý závod Světového poháru lyžařů, který se měl konat v hornobavorském Garmisch-Partenkirchenu.
A takto v neděli vypadala silniční doprava ve Stuttgartu.
Foto: ČTK
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
4. 2. 2019 12:23
Nejen Česko, ale i další země Evropy přepadlo výrazné sněžení. To na některých místech komplikuje pozemní i leteckou dopravu. V Alpách zase hrozí laviny. Itálie o víkendu kromě přívalů sněhu bojovala i se záplavami.
 

Právě se děje

před 8 minutami

EU chce dohodu s Británií, čas se krátí, řekla šéfka Evropské komise

Sporná témata ve vyjednávání Evropské unie s Británií by měla být řešitelná a unie je připravena "být kreativní" při hledání kompromisu. Nehodlá však ohrozit fungování svého jednotného trhu a v případě krachu rozhovorů je připravena na neřízený rozchod se svým bývalým členem. Europoslancům to ve středu řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž o osudu případné dohody rozhodnou následující dny.

Británie opustila po 47 letech evropský blok letos v lednu a od té doby se obě strany dohadují na podobě budoucích vztahů. V posledních týdnech již dopracovaly společné formulace značné části mnohasetstránkového textu společné smlouvy. Trojice hlavních sporných témat - rybolov, pravidla hospodářské soutěže a dohled nad řešením sporů - však stále zůstává otevřená. Přechodné období, po něž se na Británii vztahují unijní předpisy, potrvá přitom jen do konce tohoto roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy