Při nehodě tří vozidel včetně autobusu zemřelo v Kazachstánu 11 lidí, 29 se zranilo

ČTK ČTK
20. 4. 2019 9:45
Při vážné dopravní nehodě na jihu Kazachstánu v sobotu zemřelo nejméně jedenáct lidí a dalších 29 utrpělo zranění. Mezi třemi havarovanými vozidly byl autobus. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na zprávu kazašského ministerstva vnitra.
Kazašské město Almaty.
Kazašské město Almaty. | Foto: Wikimedia Commons

Podle sdělení ministerstva se nehoda odehrála brzy ráno kolem páté hodiny místního času na silnici vedoucí z největšího kazašského města Almaty do uzbecké metropole Taškentu. Nejprve narazil osobní automobil Toyota Camry do nákladního auta, které stálo při kraji vozovky. Následně se přijíždějící autobus při úhybném manévru převrátil.

Bezprostředně při neštěstí přišlo o život osm lidí. Dalších 32 bylo dopraveno do nemocnic, kde svým zraněním tři z nich podlehli. Na místě nehody zasahovalo 15 vozidel a 50 pracovníků záchranných služeb včetně vrtulníků úřadu pro mimořádné situace ministerstva vnitra.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy