Při lodním neštěstí na řece Amazonce zahynulo 20 lidí

Redakce ZAH
21. 2. 2008 18:25
Trajekt se srazil s nákladní lodí

Brasilia - Na řece Amazonce se ve čtvrtek stalo lodní neštěstí. V Brazílii, v poměrně odlehlém úseku ve státě Amazonas poblíž města Itakoatíra se srazil plně obsazený trajekt s lodí převážející palivo.

Na palubě bylo přes sto lidí, minimálně dvacet z nich je nezvěstných, informovala agentura Reuters. Předpokládá se, že neštěstí nepřežili.

Trajekt se po nárazu začal rychle potápět, nakonec klesl na dno Amazonky. "Díky rychlému zásahu se policistům podařilo z řeky vylovit do člunů 92 lidí," uvedl mluvčí záchranářů Clovis Araujo.

Záchranné týmy stále pátrají po nezvěstných. "Bohužel se zdá, že se utopili. Šance, že bychom ještě našli někoho živého, jsou velmi malé," doplnil.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy