Rvačka v oblacích. Cestující si odmítli nasadit roušky, ostatní se na ně vrhli

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
4. 8. 2020 11:40
Při letu nizozemské společnosti KLM z Amsterdamu na španělský ostrov Ibiza se porvali cestující. Spor po startu vyvolali dva anglicky mluvící pasažéři, kteří si odmítli nasadit roušky.
Hromadná rvačka se strhla v uličce letadla krátce po startu. | Video: The Mic High Club Luchtvaart Podcast

Na záběrech je vidět rvačka a tlačenice. Jeden muž křičí, že jsou na palubě děti. Nakonec oba muže ostatní pasažéři zadrželi, po příletu je zatkla španělská policie.

Uživatel Instagramu The Mic High Club Luchtvaart Podcast, který video z rvačky zveřejnil, tvrdil, že zadržená dvojice popíjela vodku.

Mluvčí KLM řekl, že "dva neukáznění cestující si odmítali nasadit roušky a obtěžovali spolucestující slovně i fyzicky. Bezpečnost letu ohrožena nebyla."

KLM od cestujících vyžaduje, aby si kvůli pandemii koronaviru nasadili roušky už před samotným vstupem na palubu, sundat je mohou lidé poté, až projdou příletovou bránou v cílové destinaci. Výjimku mají děti do deseti let anebo lidé, kteří to mají povolené od lékaře. Na palubě cestující mohou sundat roušky, jen když jedí nebo pijí.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Vidal odešel z Barcelony za bývalým trenérem Contem do Interu

Chilský fotbalista Arturo Vidal přestoupil z Barcelony do Interu Milán. Třiatřicetiletý záložník se dohodl se španělským velkoklubem, jehož nový trenér Ronald Koeman už s ním nepočítal, na rozvázání smlouvy. V Interu by měl dvojnásobný vítěz Copy América podle médií podepsat dvouletý kontrakt s opcí na třetí sezonu.

V Miláně se Vidal znovu setká s trenérem Antoniem Contem, pod nímž hrál už v letech 2011-2015 za Juventus. Stopatnáctinásobný chilský reprezentant po příchodu do Evropy v roce 2007 působil také v bundeslize v Leverkusenu a Bayernu Mnichov. V Itálii, Německu a Španělsku se celkem osmkrát radoval z ligového titulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy