Před masakrem šla upoutávka. Střílelo se v ní do diváků

ČTK ČTK
20. 7. 2012 20:19
Warner Brothers po útoku v Denveru oznámilo, že upoutávku na film Gangster Squad stahuje
Z upoutávky Warner Bros na film Gangster Squad: zločinci zaútočili skrze filmové plátno na diváky kina.
Z upoutávky Warner Bros na film Gangster Squad: zločinci zaútočili skrze filmové plátno na diváky kina. | Foto: Warner Bros via You Tube

Paříž/New York/Berlín - Filmové studio Warner Brothers zrušilo páteční slavnostní premiéru filmu Temný rytíř povstal v Paříži kvůli střelbě v kině na předměstí Denveru v Coloradu. Oznámil to na své webové stránce deník The Hollywood Reporter.

Během půlnočního promítání nového filmu o Batmanovi, Temný rytíř povstal, bylo dnes časně ráno v Denveru zastřeleno 12 diváků.

Studio Warner Brothers, které film natočilo, v prohlášení vyjádřilo "hluboký zármutek nad tímto šokujícím incidentem". Podle The Hollywood Reporter studio zrušilo pařížskou slavnostní premiéru, které se měli dnes večer v kině na Champs-Elysées zúčastnit režisér Christopher Nolan a herci Christian Bale, Anne Hathawayová a Morgan Freeman.

Tvůrci filmu také odřekli tiskovou konferenci s novináři před večerní premiérou. Další hvězda filmu, Marion Cotillardová, zrušila rozhovor s francouzskou televizí TF1 plánovaný na páteční večer.

V Česku půjde snímek do kin 26. července.

V Německu představitelé řetězce kin Cinemaxx v pátek oznámili, že kvůli masakru v Denveru nasadí do kinosálů více bezpečnostních pracovníků. Řetězec nicméně uvedl, že návštěvníci kin neuvidí větší počet uniformovaných osob, protože bezpečnostní agenti pracují v civilu, aby neznervózňovali zákazníky.

Studio Warner Brothers v pátek zároveň oznámilo, že stahuje z kin upoutávku na film Gangster Squad, která předcházela promítání nového filmu o Batmanovi v Denveru. V závěrečné pasáži více než dvouminutové upoutávky totiž skupina zločinců prostřílí filmové plátno, vyjde před diváky a střílí do nich. Lidé zmateně uhýbají..

V Americe se po denverském incidentu zřejmě bude dlouze diskutovat nejen o zpřísnění zákonů umožňující držení zbraní, ale i o možné nápodobě násilí ve filmech či počítačových hrách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut. Za války ho za pomoc Židům věznili nacisté, po únoru 1948 zase komunisté. Bylo mu 104 let.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy