Hasiči dostali pod kontrolu požár na ostrově Hvar. Vypukl ze zatím neznámých příčin

ČTK ČTK
24. 6. 2024 13:30
Požár, který vypuknul v neděli poblíž města Hvar na stejnojmenném chorvatském ostrově, není ještě zcela uhašen, ale podařilo se ho dostat pod kontrolu. Informoval o tom deník Slobodna Dalmacija s odvoláním na prohlášení hasičů.
Nebezpečí lesních požárů, značka v Chorvatsku, ilustrační foto
Nebezpečí lesních požárů, značka v Chorvatsku, ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Lesnatý a keřovitý porost v kopcovaté oblasti nad letoviskem Hvar vypukl ze zatím neznámých příčin v neděli odpoledne, načež se oheň začal přibližovat k obytným oblastem. Na likvidaci požáru se podíleno na 40 hasičů, kteří požářiště o celkové rozloze 30 hektarů hlídali celou noc.

Podle hvarských dobrovolných hasičů sice požár nebyl zcela uhašen, ale od pondělního rána už nehoří otevřeným plamenem a je pod kontrolou.

Mluvčí chorvatských hasičů Cvjetko Mazalin uvedl, že policie zadržela muže, který v neděli natáčel požár z dronu, čímž ohrožoval bezpečnost hasicích letounů.

Lesní požáry jsou v Chorvatsku v letních měsících běžným jevem. V posledních dnech zažilo Chorvatsko vlnu veder. Země patří mezi nejoblíbenější turistické cíle českých občanů. Dovolenou tam každoročně tráví statisíce Čechů.

 

Právě se děje

Další zprávy