Polská policie zatkla sexuálního násilníka. Tři roky střídal identity a znásilňoval i v Česku

ČTK ČTK
18. 5. 2018 16:49
Pětačtyřicetiletý muž policii unikal tři roky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Haag/Varšava - Polská policie zadržela tento týden ve Vratislavi vícenásobného pachatele znásilnění. Při operaci koordinované evropským policejním úřadem Europol polští policisté úzce spolupracovali s kolegy v Německu a Česku, kde delikvent své zločiny páchal.

Europol o tom informoval v krátké zprávě, kterou v pátek zveřejnil na svém webu.

Podezřelý ve věku 45 let byl na útěku tři roky a spravedlnosti unikal díky používání několika totožností. Je obviněn ze sexuálních útoků spáchaných na řadě nezletilých dívek ve všech zemích, které se do operace proti němu zapojily, sdělil evropský policejní úřad.

Ve zprávě Europolu se rovněž uvádí, že polská policie u podezřelého doma zajistila neupřesněný počet drahých automobilů, jejichž krádeže byly nahlášeny v Německu. Policisté přitom objevili i zařízení používaná k této trestné činnosti a více než 30 duplikátů poznávacích značek s registrací v Německu, Polsku a Nizozemsku.

Zatčený bude trestně stíhán v Polsku, uvedl ve své zprávě Europol.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy