Policie zastřelila lupiče ze Slovenska, hrozil, že má zbraň

ČTK ČTK
3. 8. 2015 6:50
Mladý Slovák byl na Novém Zélandu na jednoleté pracovní vízum. Policisté ho tu však hledali kvůli trojitému ozbrojenému loupežnému přepadení.
Střelec. Ilustrační záběr
Střelec. Ilustrační záběr | Foto: Aktuálně.cz

Auckland - Novozélandská policie v neděli v noci v Aucklandu zastřelila jedenadvacetiletého Slováka. Ten byl hledaný kvůli trojímu ozbrojenému loupežnému přepadení. Policie střílela poté, co muž vyhrožoval, že použije střelnou zbraň. Informoval o tom dnes novozélandský server Stuff.co.nz.

Na místě střelby v parku Myers Park probíhá vyšetřování. Policie dosud nenašla zbraň, jejímž použitím Slovák hrozil.

Muž byl na Novém Zélandu od března na jednoleté pracovní vízum, podobně jako v současnosti další zhruba stovka mladých Slováků. V neděli zavolal policii, která za ním přijela a hovořila s ním, informoval dnes zástupce policie Richard Chambers. Slovák pak údajně policistům tvrdil, že má zbraň, načež se policie stáhla a začala vyjednávat.

Mladý muž se poté ale přiblížil k policistům a naznačoval, že použije střelnou zbraň. Nato byl zastřelen.

Chambers hájil postup policie, která se rozhodla hledaného muže zastřelit místo toho, aby použila nesmrtící donucovací prostředky. "Vzhledem k informacím, které jsme měli, a neúspěšným pokusům o vyjednávání dělali naši lidé určitě vše, co mohli v takové velmi riskantní a nebezpečné situaci, která nabrala rychlý spád," poznamenal.

Mluvčí neupřesnil, kolik výstřelů policie vypálila, ale potvrdil, že nebyl pouze jeden.

 

Právě se děje

Další zprávy