Policie zadržela kvůli falšování směnek podnikatele Kočnera. O jeho podnikání psal zavražděný Kuciak

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 20. 6. 2018 20:14
Podle zdrojů Denníku N vyšetřovatel v nejbližší době podá návrh na vzetí do vazby.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Bratislava - Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) ve středu na příkaz zvláštního prokurátora zadržela podnikatele Mariána Kočnera. Podezírá ho z falšování směnek vůči televizi Markíza. Informoval o tom Denník N. Podle jeho zdrojů vyšetřovatel v nejbližší době podá návrh na vzetí do vazby. Spolu s ním je obviněný také Pavol Rusko.

"O dalším postupu rozhodne vyšetřovatel ve smyslu trestního zákoníku," uvedla policie. Podle Denníku N se Kočnerovi udělalo po zadržení zle a byl převezen do nemocnice.

Policisté podezřívají Kočnera s Ruskem z toho, že zfalšovali směnky, o které se Kočnerova firma Správa a inkaso zmeniek ve třech sporech soudí. Jde o směnky dvakrát za 8,5 milionu euro a jednou za 26 milionů.

Kočnerovo podnikání a jeho napojení na vládní stranu Smer detailně popisoval novinář Ján Kuciak, který byl v únoru spolu se svou přítelkyní Martinou Kušnírová zavražděn.

Loni v září na Kočnera podal trestní oznámení kvůli vyhrožování. Tehdy mu měl říct, že bude "hledat špínu" na jeho rodinu, kterou pak zveřejní a dosáhne toho, že už nikdy nebude psát. Policie případ uzavřela s tím, že nešlo ani o přestupek.

VIDEO: Vražda Kuciaka? Občas mě napadá, že policie vraha zná, ale chce kauzu rozmělnit, říká Holcová

Pořád věřím, že policisté chtějí vraždu objasnit, ale mohou tam být velké politické tlaky, možná už dávno vědí, kdo to udělal, říká Pavla Holcová | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy