reklama
 
 

Policie zadržela kvůli falšování směnek podnikatele Kočnera. O jeho podnikání psal zavražděný Kuciak

Aktualizováno 20. 6. 2018 20:14
Podle zdrojů Denníku N vyšetřovatel v nejbližší době podá návrh na vzetí do vazby.

Bratislava - Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) ve středu na příkaz zvláštního prokurátora zadržela podnikatele Mariána Kočnera. Podezírá ho z falšování směnek vůči televizi Markíza. Informoval o tom Denník N. Podle jeho zdrojů vyšetřovatel v nejbližší době podá návrh na vzetí do vazby. Spolu s ním je obviněný také Pavol Rusko.

"O dalším postupu rozhodne vyšetřovatel ve smyslu trestního zákoníku," uvedla policie. Podle Denníku N se Kočnerovi udělalo po zadržení zle a byl převezen do nemocnice.

Policisté podezřívají Kočnera s Ruskem z toho, že zfalšovali směnky, o které se Kočnerova firma Správa a inkaso zmeniek ve třech sporech soudí. Jde o směnky dvakrát za 8,5 milionu euro a jednou za 26 milionů.

ZÁSAH NAKA: ZADRŽANÝ M.K. Môžeme potvrdiť, že na základe vydaného pokynu dozorovým prokurátorom bola policajtmi NAKA zadržaná osoba M.K. V súčasnosti sú so zadržanou osobou vykonávané procesné úkony a o ďalšom postupe rozhodne vyšetrovateľ v zmysle Trestného poriadku. Vzhľadom na vyššie uvedené nie je v súčasnosti možné poskytnúť k veci žiadne bližšie informácie.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne 20. June 2018

Kočnerovo podnikání a jeho napojení na vládní stranu Smer detailně popisoval novinář Ján Kuciak, který byl v únoru spolu se svou přítelkyní Martinou Kušnírová zavražděn.

Loni v září na Kočnera podal trestní oznámení kvůli vyhrožování. Tehdy mu měl říct, že bude "hledat špínu" na jeho rodinu, kterou pak zveřejní a dosáhne toho, že už nikdy nebude psát. Policie případ uzavřela s tím, že nešlo ani o přestupek.

VIDEO: Vražda Kuciaka? Občas mě napadá, že policie vraha zná, ale chce kauzu rozmělnit, říká Holcová

Pořád věřím, že policisté chtějí vraždu objasnit, ale mohou tam být velké politické tlaky, možná už dávno vědí, kdo to udělal, říká Pavla Holcová | Video: DVTV, Martin Veselovský |  15:39

autor: Zahraničí | 20. 6. 2018 18:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama