Policie vyslechla muže podezřelého z vraždy bulharské novinářky, souhlasil s vydáním

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 10. 2018 12:54
Viktorija Marinovová, která pracovala pro bulharskou regionální televizi TVN a uváděla investigativní pořad, byla brutálně zavražděna v sobotu ve městě Ruse.
Viktorija Marinovová
Viktorija Marinovová | Foto: Reuters

Sofia/Berlín - Bulhar Severin Krasimirov, zadržený v úterý v Německu kvůli podezření z vraždy bulharské novinářky Viktorije Marinovové, už k případu vypovídal před německým soudem. Informoval o tom ve čtvrtek bulharský rozhlas.

Odvolává se přitom na Williho Wirtha, předsedu soudu v severoněmeckém městě Stade, kde policie Krasimirova dopadla. Wirth nesdělil, co Krasimirov při své výpovědi přesně řekl. Zda se k trestnému činu přiznal, nebo jeho spáchání popřel. Nicméně souhlasil prý se svým brzkým vydáním do Bulharska ve zkráceném řízení.

Matka zadrženého Nadežda Krasimirovová ale mezitím poskytla rozhovor bulharské televizní stanici NOVA, ve kterém uvedla, že se jí syn k činu přiznal. "Přiznal se, že to v opilosti udělal. Byl mimo. Řekl mi, že si nic nepamatuje. Začal plakat. On není takový," prohlásila Krasimirovová, která žije v Německu.

Jak dodala, přála by si, aby byl její syn souzen v Německu a tam si také odpykal případný trest, protože "v Bulharsku by ho zabili".

O svém synovi Krasimirovová ještě prohlásila, že je mentálně zaostalejší, bral prý nějaké prášky, ale už mu je přestala dávat. Kromě něho má ještě sedm dětí.

Novinářka Marinovová, která pracovala pro bulharskou regionální televizi TVN a uváděla investigativní pořad, byla brutálně zavražděna minulý týden v sobotu ve městě Ruse na severu Bulharska. Vrah ji znásilnil, zbil a škrtil. Vyšetřovatelé zatím považují za motiv zločinu sexuální násilí, souvislost s profesionální činností oběti je podle nich málo pravděpodobná. Nicméně zatím se stále prověřují všechny verze.

Bulharský ministr vnitra Mladen Marinov ve středu oznámil, že Krasimirov byl dopaden v Německu. Existuje prý shoda jeho DNA s biologickým vzorkem z místa činu. Generální prokurátor Sotir Cacarov zároveň sdělil, že zadržený byl už obviněn ze znásilnění a vraždy Marinovové, za což mu hrozí trest 20 let vězení, případně i doživotí.

 

Právě se děje

Další zprávy