reklama
 
 

Německá policie zatkla vraha bulharské novinářky. Hovoří o sexuálním motivu zločinu

Aktualizováno 10. 10. 2018 12:11
Tělo novinářky se našlo v sobotu v severobulharském městě Ruse. Byla znásilněna a brutálně zavražděna.

Sofia - V Německu byl v úterý pozdě večer zatčen muž z Bulharska, který je podezřelý v souvislosti s vraždou bulharské novinářky Viktorije Marinovové. Z tohoto zločinu už byl také obviněn. Řekli to v Sofii ministr vnitra Mladen Marinov a generální prokurátor Sotir Cacarov.

Německá policie uvedla, že vražda zřejmě nesouvisí s tím, že Marinovová jako novinářka pracovala na některých citlivých kauzách. Například o zneužívání evropských dotací. Zřejmě šlo o sexuálně motivovaný zločin.

Tělo novinářky se našlo v sobotu v severobulharském městě Ruse.

Marinov řekl, že existuje shoda DNA zadrženého muže s biologickým vzorkem z místa činu. Podle ministra, jehož citovala bulharská média, je zadrženým jednadvacetiletý Severin Krasimirov z Ruse, který byl policii znám už v minulosti. Kriminální záznam má z roku 2017 v souvislosti s krádežemi barevných kovů.

Krasimirov byl v souvislosti se sobotním zločinem už obviněn ze dvou trestných činů - ze znásilnění a vraždy, řekl Cacarov. Dodal, že pachateli za to hrozí trest odnětí svobody v délce do dvaceti let nebo doživotí.

Cacarov rovněž zopakoval, byť obezřetně, dosavadní předpoklad vyšetřovatelů, že pravděpodobnost souvislosti vraždy Marinovové s její novinářskou prací je malá. "V současné etapě nemohu tvrdit, že vražda Viktorije Marinovové byla spáchána kvůli její profesionální činnosti," řekl prokurátor. "Všechny verze se prověřují," dodal nicméně.

"Dosud zjištěné důkazy naznačují, že šlo o spontánní útok na oběť motivovaný sexuálním násilím. Způsobená zranění, která měla za následek smrt Viktorije Marinovové, jsou svou povahou mimořádně brutální a těžká," řekl dále Cacarov.

V této souvislosti také poznamenal, že Krasimirov trénoval box a že v době, než byl zločin spáchán, vypil velké množství alkoholu. Bydlel také v domě sousedícím s bydlištěm novinářky.

Dolnosaský kriminální úřad podle agentury DPA sdělil, že muž hledaný v souvislosti s vraždou Marinovové byl vystopován a následně zadržen speciální policejní jednotkou v úterý večer ve Stade u Hamburku.

Německá prokuratura v Celle nyní zkoumá podmínky pro vydání muže k trestnímu stíhání v Bulharsku, které o extradici již požádalo. Zároveň navrhla příslušnému soudu uvalení vazby na dotyčného po dobu vydávacího řízení.

Marinovová pracovala pro regionální televizi TVN v Ruse. Byla mimo jiné moderátorkou investigativního pořadu, který upozorňoval na korupci a podvody například s fondy EU. Jejím posledním příspěvkem byl rozhovor s bulharským a rumunským novinářem, kteří spolupracovali při zkoumání korupční aféry odhalující tunelování unijních fondů bulharskou společností GP.

V úterý policie zadržela v Ruse v souvislosti se smrtí Marinovové jiného muže, rumunského občana ukrajinského původu. První informace o tom, že tento muž je z vraždy podezřelý, později ministerstvo vnitra upřesnilo, že byl jen zadržen na 24 hodin a prověřuje se jeho alibi na dobu vraždy.

Podívejte se na video k vraždě Viktorije Marinovové

Zavražděná novinářka Marinovová byla okradena. Policie prošetřuje i pacienty psychiatrické léčebny. | Video: |  01:17

autoři: ČTK, Zahraničí | 10. 10. 2018 8:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama