reklama
 
 

Po útoku Boko Haram na dívčí školu v Nigérii zmizelo přes stovku školaček. Armáda jich 76 osvobodila

Aktualizováno 22. 2. 2018 0:15
Dvě dívky byly nalezeny mrtvé. Jaký je osud stále pohřešovaných školaček, není známo.

Abuja - Nigerijská armáda osvobodila 76 školaček, které se pohřešovaly po středečním útoku islamistické skupiny Boko Haram na vesnici s dívčí školou na severovýchodě Nigérie. Dvě dívky byly nalezeny mrtvé. Po útoku zmizelo velké množství dívek, podle odhadů víc než stovka. Jaký je osud stále pohřešovaných školaček, není známo.

Podle nigerijských úřadů k incidentu došlo v internátní škole ve městě Dapchi, kam dochází 926 studentek, napsala agentura Reuters. Úřady původně tvrdily, že únos nemohou potvrdit. Výpovědi svědků tomu ale nasvědčovaly.

"Viděl jsem plačící a naříkající dívky ve třech nákladních autech. Volaly o pomoc," citovala agentura Reuters svědka z vesnice Gumsa nedaleko Dapchi. Ozbrojenci ho přinutili, aby jim ukázal cestu.

Další svědci podle agentury vypověděli, že ozbrojenci z Boko Haram přijeli do Dapchi v pondělí večer s těžkými zbraněmi na nákladních autech natřených vojenskou kamufláží. Šli přímo do školy, odkud se pak ozývaly sporadické výstřely a ven začali vybíhat studentky a učitelé.

Zatím největší případ únosu studentek zaznamenala Nigérie v roce 2014, kdy ozbrojenci Boko Haram unesli 276 školaček z nigerijského města Chibok. Zpráva o tomto zločinu tehdy šokovala celý svět. Od té doby se 164 dívkám podařilo utéct nebo byly propuštěny. Zbylých 112 je dodnes v rukou islamistů.

autor: ČTK | 21. 2. 2018 20:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama