Po skandálu s prasaty lovili Číňané z řeky mrtvé kachny

Jana Černá
26. 3. 2013 11:05
Asi padesát tašek s mrtvými ptáky objevili obyvatelé provincie Sečuán
Výlov mrtvých prasat je už téměř u konce.
Výlov mrtvých prasat je už téměř u konce. | Foto: Reuters

Pcheng-šan - Je tomu jen pár dnů, co bylo z šanghajské řeky Chuang-pchu vytaženo na 16 000 uhynulých prasat. A čínské úřady už musí řešit další problém.

Obyvatelé provincie Sečuán objevili v místní řece asi tisícovku mrtvých kachen. Zvířata byla zabalena v látkových taškách, které pluly po řece Nan-che, napsal server BBC.

Ale zatímco Chuang-pchu slouží Šanghaji jako zdroj pitné vody, možná kontaminace sečuánské řeky nepředstavovala zdravotní riziko pro lidi ani dobytek, uvádí čínské úřady.

Kachny byly nalezeny v padesáti látkových taškách, většina byla už v pokročilém stupni rozkladu. Proto nebylo možné určit příčinu jejich smrti, uvedl v neděli úředník Liang Wej-tung z pcheng-šanské správní oblasti pro China National Radio.

Výsledky vyšetřování naznačují, že řeku neznečistili místní farmáři z Pcheng-šanu. Tašky k nim dopluly z výše položených oblastí.

Všechny kachny již byly z řeky odstraněny, vydezinfikovány a spáleny, dodal Liang.

Událost sklidila silně negativní ohlas na největší čínské sociální síti Weibo. Lidé se sarkasticky ptají, jestli jde o jakousi soutěž. "Mrtvá prasata ještě ani nezmizela a už se objevují mrtvé kachny - to je tahle společnost natolik soutěživá?" napsal jeden z uživatelů.

Počet mrtvých prasat, která úřady odstranily z řeky Chuang-pchu, přesáhl 16 000, ale práce zdaleka není u konce.

 

Právě se děje

Další zprávy