U pobřeží Libye se potopila další loď s migranty. Pohřešuje se 84 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 4. 2016 16:34
Po potopení lodi směřující z Libye do Evropy se ve Středozemním moři pohřešuje 84 osob, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Zachráněno bylo 26 lidí, oznámil na Twitteru mluvčí IOM v Itálii Flavio Giacomo. Přeživší se teď nacházejí na italském ostrově Lampedusa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Amnesty International

Tripolis - Po potopení lodi směřující z Libye do Evropy se ve Středozemním moři pohřešuje 84 osob, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Celkem 26 lidí bylo zachráněno, oznámil na Twitteru mluvčí IOM v Itálii Flavio Giacomo. Informace o obětech pracovníci IOM zjistili od přeživších, kteří se nyní nacházejí na italském ostrově Lampedusa.

Už v první polovině dubna se ve Středozemním moři pravděpodobně utopilo až 500 uprchlíků, jejichž loď směřovala rovněž z afrického kontinentu za lepším životem do Evropy. Neštěstí tehdy podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) přežilo 41 lidí.

Byli mezi nimi Somálci, ale také Etiopané, Egypťané a jeden Súdánec.

Kvůli březnové dohodě EU a Ankary přestává být pro běžence atraktivní cesta do Evropy přes Řecko, kde po uzavření hranic balkánských států uvízlo několik desítek tisíc migrantů.

Na základě dohody unie s Turky začali Řekové vracet do Turecka imigranty, kteří se na řecké ostrovy dostali přes turecké území. Mnohem větší provoz nyní panuje na trasách přes Středozemní moře, kudy míří běženci zejména z Egypta a Libye do Itálie.

 

Právě se děje

Další zprávy