Po otřesu v měďném dole na jihozápadě Polska se stále pohřešuje jeden horník

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 1. 2019 19:53
Po silném otřesu v měďném dole ve městě Polkowice na jihozápadě Polska se pohřešuje jeden horník. Na Twitteru o tom informuje těžařská společnost KGHM, které důl patří. Původně záchranáři nemohli navázat kontakt se 14 lidmi. Sedm osob utrpělo zranění a byly odvezeny do nemocnice. Podle polských médií nejsou v ohrožení života. Důl Rudna v Polkowicích v Dolnoslezském vojvodství je jedním ze tří fungujících dolů na měď v Polsku. Je největší v Evropě. V momentě otřesu, který nastal kolem 14:00 SEČ v hloubce 770 metrů pod zemí, pracovalo v zasažené oblasti 32 horníků. Na záchranné akci se podílí 11 jednotek důlních záchranářů.
Důl Rudna v Polkowicích.
Důl Rudna v Polkowicích. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 17 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy