Pařížská konference byla podle Izraele ztracená příležitost. Palestina ji považuje za důležitý krok

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2016 17:53
Izrael a Palestinci by měli "svou politikou i činy projevit odhodlání vyřešit svůj konflikt dohodou o vzniku dvou států". Stojí to v prohlášení, které po pětihodinovém jednání přijali účastníci pařížské konference věnované zablokovanému izraelsko-palestinskému mírovému procesu. Izrael setkání označil za ztracenou příležitost, podle Palestinců to byla důležitá akce. V závěrečném prohlášení se uvádí, že mír mezi Izraelem a Palestinci může zajistit jedině mírová dohoda o vytvoření dvou států. Konferenci konanou na úrovni ministrů zahraničí svolala Francie ve snaze obnovit izraelsko-palestinský mírový proces.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalisté Philadelphie a Miami drží domácí neporazitelnost

Basketbalisté Philadelphie zůstávají i nadále v této sezoně NBA před svými fanoušky neporažení. V hale Wells Fargo Center v úterý zdolali ve třináctém domácím zápase Denver 97:92. O dvě utkání kratší domácí neporazitelnost uhájilo i Miami, které zdolalo Atlantu až po prodloužení 135:121.

Výsledky NBA:

Charlotte - Washington 114:107, Miami - Atlanta 135:121 po prodl., Philadelphia - Denver 97:92, Portland - New York 115:87.

Další zprávy