Papež František povede mši v Káhiře, zúčastní se nejméně 25 000 věřících

ČTK ČTK
29. 4. 2017 7:47
Papež František na závěr své dvoudenní návštěvy Egypta povede v Káhiře mši, na které se v sobotu očekává účast nejméně 25 000 lidí. Následně poobědvá s egyptskými představiteli katolické církve a v podvečer odletí zpět do Říma. František už v pátek řekl, že všichni duchovní vůdci se musejí sjednotit a odmítnout náboženský extremismus. "Řekněme ještě jednou silné a jasné 'ne' každé formě násilí, odplaty a nenávisti páchané ve jménu náboženství nebo ve jménu božím," řekl papež na mírové konferenci v mešitě Al-Azhar. František přijel do Egypta jako druhý papež v moderní historii. Před ním zemi v roce 2000 navštívil Jan Pavel II.
Papež František v Egyptě.
Papež František v Egyptě. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 34 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy