Papež v Bolívii varoval před konzumním způsobem života

ČTK ČTK
9. 7. 2015 19:50
Podle svatého otce Františka neplatí, že hodnota všech věcí se může vyjednat. František kázal lidem po celé Jižní Americe v průběhu své osmidenní návštěvy.
Papež káže na centrálním náměstí v Santa Cruz de la Sierra v Bolívii. Přišlo si ho vyslechnout přišlo vyslechnout několik set tisíc lidí.
Papež káže na centrálním náměstí v Santa Cruz de la Sierra v Bolívii. Přišlo si ho vyslechnout přišlo vyslechnout několik set tisíc lidí. | Foto: Reuters

Bolívie - Papež František na dnešní mši v bolívijském městě Santa Cruz de la Sierra odrazoval věřící od konzumního způsobu života, který podle něho jen buduje překážky mezi lidmi. Hlavu římskokatolické církve si na centrálním náměstí přišlo vyslechnout několik set tisíc lidí, upozornila agentura AP.

Konzumní způsob života v sobě podle papeže zahrnuje pravidlo, že každá věc může být konzumována a její hodnota vyjednána. K hodnotnému naplnění života je ale prý zapotřebí opaku.

Papež, který je od neděle na týdenní cestě po Jižní Americe, před dvěma dny sloužil mši v ekvádorské metropoli Quito, kde vyzval k většímu prokazování lidskosti a respektu k rozmanitosti. V proslovu při mši, které se osobně zúčastnilo více než milion papežových příznivců, označil za příčinu současných válek a násilností individualismus.

Papež během své první delší návštěvy rodného kontinentu navštíví kromě Ekvádoru a Bolívie také Paraguay. Kromě zástupů věřících, pro něž během osmi dní měl na programu celkem pět mší, František také hovoří s politiky, duchovními i s lidmi na okraji společnosti: vězni, obyvateli slumů a nemocnými.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy