Papež v Bolívii varoval před konzumním způsobem života

ČTK ČTK
9. 7. 2015 19:50
Podle svatého otce Františka neplatí, že hodnota všech věcí se může vyjednat. František kázal lidem po celé Jižní Americe v průběhu své osmidenní návštěvy.
Papež káže na centrálním náměstí v Santa Cruz de la Sierra v Bolívii. Přišlo si ho vyslechnout přišlo vyslechnout několik set tisíc lidí.
Papež káže na centrálním náměstí v Santa Cruz de la Sierra v Bolívii. Přišlo si ho vyslechnout přišlo vyslechnout několik set tisíc lidí. | Foto: Reuters

Bolívie - Papež František na dnešní mši v bolívijském městě Santa Cruz de la Sierra odrazoval věřící od konzumního způsobu života, který podle něho jen buduje překážky mezi lidmi. Hlavu římskokatolické církve si na centrálním náměstí přišlo vyslechnout několik set tisíc lidí, upozornila agentura AP.

Konzumní způsob života v sobě podle papeže zahrnuje pravidlo, že každá věc může být konzumována a její hodnota vyjednána. K hodnotnému naplnění života je ale prý zapotřebí opaku.

Papež, který je od neděle na týdenní cestě po Jižní Americe, před dvěma dny sloužil mši v ekvádorské metropoli Quito, kde vyzval k většímu prokazování lidskosti a respektu k rozmanitosti. V proslovu při mši, které se osobně zúčastnilo více než milion papežových příznivců, označil za příčinu současných válek a násilností individualismus.

Papež během své první delší návštěvy rodného kontinentu navštíví kromě Ekvádoru a Bolívie také Paraguay. Kromě zástupů věřících, pro něž během osmi dní měl na programu celkem pět mší, František také hovoří s politiky, duchovními i s lidmi na okraji společnosti: vězni, obyvateli slumů a nemocnými.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy