reklama
 
 

Pákistánci zase prodloužili vazbu Češce zadržené s heroinem. Přiznala se, že drogy pašovala už dříve

Aktualizováno 7. 2. 2018 12:51
Podle pákistánského serveru samaa.tv Tereza H. vypověděla, že Pákistán navštívila již v minulosti a i tehdy převážela heroin. Dodala, že někdo z jejích přátel se zabývá pašováním drog.

Islámábád/Praha - Pákistánský soud ve středu prodloužil o dalších osm dní vazbu Češce, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informoval o tom pákistánský zpravodajský server samaa.tv. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová potvrdila, že vazba byla české občance prodloužena do 15. února.

Vyšetřování případu pákistánskými celníky podle Valentové nadále pokračuje. "Dokud nebude ukončeno, tak nebude stanoven ani termín soudu, který by měl posuzovat vinu, případně stanovit výši trestu," sdělila Valentová.

Dodala, že soudnímu jednání je vždy přítomen zástupce české diplomacie, který monitoruje, zda jednání probíhá podle mezinárodních standardů.

Podle pákistánského serveru samaa.tv Češka vypověděla, že Pákistán navštívila již v minulosti s cílem převážet heroin. Řekla rovněž, že někdo z jejích přátel se pašováním drog zabývá. Při činu jí prý pomáhali také někteří Pákistánci. Mluvčí české diplomacie Valentová ale uvedla, že tuto informaci pákistánských médií o výpovědi Češky potvrdit nemůže.

Devět kilogramů heroinu našli celníci u Češky v kufru. Žena dříve prohlašovala, že o předmětech ukrytých v zavazadle věděla, netušila však, že jde o heroin. Při předběžném výslechu v lednu česká občanka řekla, že je v Pákistánu již počtvrté.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat dále do Irska.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

Video: První věc, kterou mi řekla, byla, že je nevinná. Tereza H. je v pákistánském vězení v bezpečí, říká právník Češky

První věc, kterou mi řekla, byla, že je nevinná. Tereza H. je v pákistánském vězení v bezpečí, říká právník Češky zadržené za pašování 9 kg heroinu | Video: Emma Smetana |  06:28

autor: ČTK | 7. 2. 2018 10:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama