Soud v Pákistánu prodloužil vazbu Češce, u které našli devět kilogramů heroinu

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 1. 2018 13:26
Pákistánští celníci ženu zadrželi, když mířila na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Devět kilogramů drogy našli v jejím kufru.
Foto: DVTV

Láhaur, Praha - Pákistánský soud v úterý prodloužil vazbu Češce, kterou 10. ledna zadrželi celníci na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Jednadvacetiletá žena zatím zůstane ve věznici do 7. února, řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Případ podle ní nadále řeší pákistánská celní policie. Kdy začne soudní řízení o samotném činu, tak ještě není jasné.

Dívka byla po zadržení umístěna do vazby ve věznici v Láhauru a o prodloužení vazby soud už jednou rozhodoval, a to minulou středu.

Pákistánští celníci ženu zadrželi poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Devět kilogramů drogy našli v jejím kufru.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

V pondělí byl na mezinárodním letišti v pákistánské metropoli Islámábádu zadržen kanadský státní příslušník, který se rovněž pokoušel propašovat ze země drogy, uvedla pákistánská televize Geo. Podle ní muž bydlel v Láhauru. Podobně jako Češka měl i on namířeno do Spojených arabských emirátů, a to do emirátu Šardžá. V jeho zavazadle našli celníci kromě heroinu také metamfetamin.

Celková hodnota zadržených drog, které byly pečlivě ukryté v dámských botách, se podle pákistánských úřadů odhaduje na 15 milionů pákistánských rupií (2,77 milionu Kč).

Po internetu koluje video s Českou, u níž pákistánští celníci našli 9 kg heroinu | Video: Facebook
 

Právě se děje

Další zprávy