Po povodních v Pákistánu zemřelo 36 lidí. Hladiny řek stoupají kvůli monzunovým dešťům

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 7. 2016 12:28
Při náhlých záplavách v důsledku monzunových dešťů na severu Pákistánu zahynulo v noci na neděli nejméně 36 lidí. Řada obětí přišla o život v jedné vesnici v provincii Chajbar Pachtunchvá při modlitbě v mešitě, kterou smetl náhlý příval vody a bahna. Lijáky, které začaly v sobotu a pokračují, také zranily dva čínské inženýry a pět pákistánských zaměstnanců, na které spadla střecha budovy u jedné přehrady, řekl mluvčí záchranářů. Záplavy v roce 2010 vyvolané nezvykle silnými monzunovými dešti si v Pákistánu vyžádaly na 2000 obětí a postihly přes 17 milionů osob. Podle Světového programu pro výživu vodní živel tehdy zničil nejméně 14 procent obdělávané půdy v Pákistánu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 21 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy