Po povodních v Pákistánu zemřelo 36 lidí. Hladiny řek stoupají kvůli monzunovým dešťům

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 7. 2016 12:28
Při náhlých záplavách v důsledku monzunových dešťů na severu Pákistánu zahynulo v noci na neděli nejméně 36 lidí. Řada obětí přišla o život v jedné vesnici v provincii Chajbar Pachtunchvá při modlitbě v mešitě, kterou smetl náhlý příval vody a bahna. Lijáky, které začaly v sobotu a pokračují, také zranily dva čínské inženýry a pět pákistánských zaměstnanců, na které spadla střecha budovy u jedné přehrady, řekl mluvčí záchranářů. Záplavy v roce 2010 vyvolané nezvykle silnými monzunovými dešti si v Pákistánu vyžádaly na 2000 obětí a postihly přes 17 milionů osob. Podle Světového programu pro výživu vodní živel tehdy zničil nejméně 14 procent obdělávané půdy v Pákistánu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 24 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy