Soči - Britská olympijská výprava žádá provozovatele sociálních sítí, aby během her v Soči cenzurovali příspěvky svých uživatelů.
Reprezentace Spojeného království tak reaguje na výhrůžky, které prostřednictvím Twitteru chodily 23leté rychlobruslařce Elise Christieové.
"Vyhrožovalo mi několik lidí, šlo v podstatě o kybernetickou šikanu," řekla závodnice stanici BBC a dodala, že svůj účet na Twitteru raději smazala.
Tweety obtěžujícího charakteru jí začaly chodit poté, co se ve čtvrtečním závodě srazila s favoritkou na zlatou medaili - Jihokorejkou Park Seung-hiovou a další závodnicí. Sudí po závodě rozhodli, že karambol zavinila ona, a odsunuli ji z druhého na poslední místo.
Fakt, že si Elise Christieová musela po nevydařeném vystoupení pod olympijskými kruhy ještě číst výhružky, nazval šéf komunikace britského olympijského výboru Darryl Seibel "nehorázností".
"Je strašné, jak snadno mohou jedinci zneužít internetové sociální sítě k šikanování a obtěžování lidí. Máme zkušenost, že provozovatelé sociálních sítí, jako je Twitter, většinou reagují poměrně rychle a nevhodné příspěvky mažou. Já jsem ale toho názoru, že by se měli zapojit aktivně a zabránit tomu, aby se takové věci vůbec děly," míní Seibel.
Cenzura není možná, reaguje Twitter
Twitter ve stručném prohlášení konstatoval pouze to, že není v jeho silách aktivně kontrolovat obsah všech 500 milionů tweetů, které uživatelé každý den odešlou.
Například nizozemská výprava to řeší tak, že osmačtyřicet hodin před závodem účty svých sportovců na sociálních sítích deaktivuje.
Krom výhrůžek musela Elise Christieová snést i pořádnou dávku smůly. Ve své nejoblíbenější disciplíně - závodě na 1500 metrů - dojela první, ale pro centimetrový přešlap byla diskvalifikována. Další šanci na zisk cenného kovu dostane v pátek, kdy se pojede závod na tisíc metrů.