Obrazem: Kroje a miliony litrů piva. Skončil Oktoberfest, tohle jsou nejlepší snímky

Tradiční pivní festival Oktoberfest v Mnichově.
Mnichov se v neděli po více než dvou týdnech rozloučil s tradičním pivním festivalem Oktoberfest.
Na 185. ročník akce zavítalo podle prvních odhadů 6,3 milionu návštěvníků.
Pivo si ve stanech na Tereziánské louce vychutnalo o zhruba 100 tisíc lidí více než loni. Festival byl přitom letos o dva dny kratší.
K vysoké návštěvnosti podle organizátorů přispělo dobré počasí, které v Mnichově po dobu Oktoberfestu panovalo.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
9. 10. 2018 11:14
Více než dva týdny se v Mnichově čepovalo jedno pivo za druhým. Ve třetím největším německém městě se už tradičně konal festival Oktoberfest. Akce, která trvala do neděle, se podle prvních odhadů zúčastnilo 6,3 milionu lidí. Podívejte se na nejlepší snímky ze slavností.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Francie zadržela britskou rybářskou loď, spor kolem práv na rybolov se stupňuje

Francie v noci na čtvrtek zadržela britskou rybářskou loď, která podle místní vlády lovila u ústí řeky Seiny bez patřičného povolení. Média incident spojují s eskalujícím sporem mezi Británií a Francií o právo na rybolov v britských vodách v návaznosti na brexit.

Paříž vyhrožuje sankcemi za to, že Britové podle ní nevydali francouzským rybářům dostatečný počet licencí, Londýn ve čtvrtek slíbil odvetu a hovořil o porušení mezinárodního práva. Londýn oznámil, že si chce předvolat francouzskou velvyslankyni v Británii.

Zadržená britská loď skončila v přístavu Le Havre, kde mohou úřady zkonfiskovat úlovek a plavidlo zadržovat do uhrazení poplatku, píše zpravodajská společnost BBC. Francouzská státní tajemnice pro námořní otázky Annick Girardinová sdělila, že hlídka v zálivu u ústí Seiny narazila ještě na jedno britské plavidlo, jehož posádka dostala slovní varování. Posádky obou lodí zároveň podle vládního prohlášení dostaly pokuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy