Okamžik zlomu pro nástupce Merkelové? Video z tiskovky pobouřilo zdrcené Německo

Video Video
19. 7. 2021 13:30
Kandidát konzervativní CDU na kancléře Armin Laschet se omluvil za svůj "nevhodný" smích, kterému propadl na místě tragických záplav v západním Německu. Premiéra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a možného nástupce Angely Merkelové zachytily kamery, jak se směje v pozadí za prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem, který právě mluvil s médii v Erfstadtu, jedné z nejhůře postižených oblastí.
Okamžik zlomu pro nástupce Merkelové? Video z tiskovky pobouřilo zdrcené Německo. | Video: Reuters

Zkušený politik Laschet, který je favoritem zářijových voleb, se na Twitteru omluvil a uvedl, že jeho chování bylo "nevhodné". "Způsob, jakým Armin Laschet žertuje v pozadí, zatímco prezident hovoří o obětech, je neslušný a pobuřující," řekl generální tajemník sociálních demokratů (SPD) Lars Klingbeil německému listu Bild am Sonntag.

Ačkoli SPD v současnosti tvoří velkou koalici s CDU kancléřky Merkelové, ve volbách 26. září kandiduje proti ní. "Říká se, že v době krize se ukáže pravý charakter člověka," řekl Klingbeil listu a dodal, že Laschet se "diskvalifikoval".

Zaútočila na něj také liberální strana FDP, jejíž místopředseda Michael Theurer prohlásil, že "blbnutí bez roušky, zatímco prezident vzpomíná na oběti, neodpovídá vážnosti situace".

 

Právě se děje

Další zprávy