Obrazem: Číňané zkopírovali italskou Florencii

Obrazem: Číňané zkopírovali italskou Florencii
Při bližším pohledu je ale zřejmé, že něco je zde "jinak". Čínská vlajka dává tušit, že se nacházíme na území Číny, nikoliv Itálie. V dosahu města Tianjin bylo totiž postaveno obří nákupní centrum, které si ve velkém vzalo inspiraci z Florencie - italského města, jež je proslulé svými památkami a bohatou historií.
Čínské obchodní centrum, nesoucí výmluvný název "Florencia village", se bohatou historií může pochlubit jen stěží. Vzniklo totiž nedávno, na místě, kde dřív bylo jen obilné pole. Na fotografii vidíme jednu z jeho uliček.
Stylová image si klade za cíl přilákat do nákupního centra davy nakupujících a zvědavých turistů v jedné osobě. Řada Číňanů zajede raději sem, než aby za velké peníze cestovala přes půl zeměkoule navštívit italský originál.
Původní Florencii, hýřící překrásnými památkami a dějinným kouzlem, může čínská kopie ze své podstaty nahradit jen stěží. Na druhou stranu je vidět, že si Číňané s napodobováním Florencie dali opravdu velkou práci.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
19. 6. 2012 11:00

Čína dokáže jak známo zkopírovat ledacos. Ať už jde o průmyslové patenty, auta, počítače, chytré telefony, nebo dokonce celé obchody značkových výrobců. Teď si Číňané dokonce troufli zkopírovat část města - konkrétně italské Florencie. V čínském distriktu Wuqing v blízkosti města Tianjin postavili nákupní centrum, které místy působí, jako by Florencii "z oka vypadlo". Obchodní centrum zabírá rozlohu přibližně 200 000 čtverečních metrů a bylo postaveno na místě, kde se předtím rozkládalo jen obilné pole. Náklady na výstavbu se vyšplhaly na 220 milionů dolarů (cca 4,5 miliardy Kč). Prostory netradičního nákupního střediska jsou do detailů stylizovány v duchu italské architektury. Najdeme tu zdobené arkády, plavební kanály, klenuté můstky, dokonce i kopii římského kolosea.

 

Právě se děje

Další zprávy