Obrazem: Voják oplakává mrtvého kamaráda, drsné přestřelky v Soulu. Unikátní snímky z korejské války

Obrazem: Voják oplakává mrtvého kamaráda, drsné přestřelky v Soulu. Unikátní snímky z korejské války
Vojáci americké námořní pěchoty při osvobozování Soulu. Snímek pochází ze září 1950.
Váleční uprchlíci u města Pohang. Směřují na jih poté, co dostali rozkazy k evakuaci od jihokorejské armády.
Americký mariňák na korejské frontě na konci roku 1950.
Korejští uprchlíci na palubě lodi SS Meredith Victory po evakuaci města Hungnam. Plavidlo při jediné misi pojalo 14 tisíc běženců.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
11. 6. 2018 19:01
V úterý se na historickém summitu sejde Donald Trump a Kim Čong-un, nejvyšší představitelé USA a KLDR. Jejich nepřátelství stvrdila korejská válka, která trvala přes tři roky. Ozbrojený střet začala v červnu 1950 severokorejská komunistická armáda invazí na jih. Vojska OSN je pod vedením amerického generála Douglase MacArthura zatlačila zpět po legendárním vylodění v Inčchonu 15. září. Do bojů se následně zapojila čínská vojska Mao Ce-tunga, válka v podstatě skončila patem a hranice mezi Jižní a Severní Koreou byla stanovena podél 38. rovnoběžky. Podívejte se na unikátní snímky z bojů.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy