Obrazem: Voják oplakává mrtvého kamaráda, drsné přestřelky v Soulu. Unikátní snímky z korejské války

Obrazem: Voják oplakává mrtvého kamaráda, drsné přestřelky v Soulu. Unikátní snímky z korejské války
Vojáci americké námořní pěchoty při osvobozování Soulu. Snímek pochází ze září 1950.
Váleční uprchlíci u města Pohang. Směřují na jih poté, co dostali rozkazy k evakuaci od jihokorejské armády.
Americký mariňák na korejské frontě na konci roku 1950.
Korejští uprchlíci na palubě lodi SS Meredith Victory po evakuaci města Hungnam. Plavidlo při jediné misi pojalo 14 tisíc běženců.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
11. 6. 2018 19:01
V úterý se na historickém summitu sejde Donald Trump a Kim Čong-un, nejvyšší představitelé USA a KLDR. Jejich nepřátelství stvrdila korejská válka, která trvala přes tři roky. Ozbrojený střet začala v červnu 1950 severokorejská komunistická armáda invazí na jih. Vojska OSN je pod vedením amerického generála Douglase MacArthura zatlačila zpět po legendárním vylodění v Inčchonu 15. září. Do bojů se následně zapojila čínská vojska Mao Ce-tunga, válka v podstatě skončila patem a hranice mezi Jižní a Severní Koreou byla stanovena podél 38. rovnoběžky. Podívejte se na unikátní snímky z bojů.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Seriál běžkyň v Ruce vyhrála Johaugová, Razýmová byla 22.

Třídílné zahájení Světového poháru běžkyň na lyžích v Ruce vyhrála norská favoritka Therese Johaugová. Nejlepší z českých reprezentantek Kateřina Razýmová se v dnešní závěrečné stíhačce na 10 km volně posunula na 22. místo.

Celková vítězka seriálu z minulé sezony Johaugová startovala po sobotním triumfu na klasické desítce jako první a podle očekávání svůj náskok ještě zvýšila. Druhá dojela s odstupem 47 sekund ve skupině pronásledovatelek Ruska Taťjana Sorinová, jež dosáhla na stupně vítězů poprvé v kariéře. Třetí místo obsadila Švédka Ebba Anderssonová.

Razýmová vyjela na trať s číslem 30 a v průběhu závodu se propracovala až na konečnou 22. pozici ve spurtu v chumlu závodnic. Deset kilometrů zvládla ve čtrnáctém nejlepším čase. Další české lyžařky na bodované umístění nedosáhly, Kateřina Janatová skončila v páté a Petra Nováková s Petrou Hynčicovou v šesté desítce.

Muži běží stíhačku na 15 km volně od 12:50.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy