Novým rakouským kancléřem bude dosavadní šéf železnice Christian Kern, zní z SPÖ

ČTK ČTK
13. 5. 2016 12:55
Novým rakouským kancléřem a předsedou sociální demokracie (SPÖ) se stane dosavadní šéf rakouských drah Christian Kern. "Rozhodnutí už padlo," řekl Michael Häupl, prozatímní předseda strany a vídeňský starosta. Definitivní rozhodnutí o nástupci odstoupivšího předsedy a kancléře Wernera Faymanna padne v úterý na předsednictvu, upozornil Häupl. A ve stejný den by Kerna mohl do funkce kancléře jmenovat prezident Heinz Fischer. Personální složení kabinetu je podle Häupla plně v rukou nového kancléře. Rakouská média už spekulují, že se Kern pustí do rozsáhlé přestavby vlády. Odejít by mohli současní ministři dopravy, práce či školství.
Christian Kern, dosavadní šéf rakouských drah a budoucí kancléř.
Christian Kern, dosavadní šéf rakouských drah a budoucí kancléř. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy