Newyorská policie zabavila rekordní zásilku 70 kil heroinu

ČTK ČTK
19. 5. 2015 22:05
Policie má podezření, že z Mexika přicházelo na východ USA podobné množství drog každý měsíc.
New York.
New York. | Foto: Reuters

New York - Agenti americké protidrogové agentury DEA zabavili v New Yorku rekordní množství heroinu v hodnotě 50 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč). Oznámila to agentura AP. Zhruba 70 kilogramů drogy bylo dopraveno z Mexika, při policejním zásahu byly zabaveny i dva miliony dolarů v hotovosti (téměř 50 milionů Kč).

Podle vyšetřovatelky Bridget Brennanové jde o největší objem zabaveného heroinu v historii státu New York. Policie má podezření, že z Mexika přicházelo na východ USA podobné množství drog každý měsíc. Šlo údajně o hlavní zdroj heroinu pro narkomany v New Yorku a ve státech Connecticut, Massachusetts, Pensylvánie a Rhode Island.

Množství drogy bylo takové, že by podle Brennanové stačila dávka pro každého obyvatele města New Yorku včetně dětí. Na stopu pašeráků se agenti DEA dostali díky odposlechům. O víkendu vyšetřovatelé sledovali vytipovaný automobil na cestě na parkoviště kamionů v New Jersey a pak do newyorské čtvrti Bronx.

Drogy byly poschovávány v tajných úkrytech velkého terénního automobilu, v nedalekém bytě pak policie pod podlahou našla ukryté dolary.

 

Právě se děje

Další zprávy