reklama
 
 

Neonacista v Německu zranil čtyři policisty, vlastnil přes třicet zbraní

19. 10. 2016
Při incidentu v bavorské obci Georgensgmünd vzdálené asi 40 kilometrů od Norimberku byli ve středu zraněni čtyři policisté. Devětačtyřicetiletý pravicový extremista zaútočil na policii bez varování ve chvíli, kdy mu přišla zabavit desítky zbraní. Muž hlásící se k extrémně pravicovému hnutí Říšští občané byl zadržen. V tomto roce je to už minimálně druhý podobný útok v Německu.

Georgensgmünd - Pravicový extremista ve středu v Bavorsku zranil čtyři policisty, kteří mu přišli odebrat zbraně. Jeden z nich je i po operaci nadále v ohrožení života, uvedlo večer policejní ředitelství. Lehce zraněného útočníka policie zadržela a nyní ho vyšetřuje pro pokus o vraždu, informovala agentura DPA.

Devětačtyřicetiletý muž začal střílet bez varování. Úředníci v doprovodu policistů mu přišli odebrat legálně držené zbraně. Důvodem byla "jeho nespolehlivost", napsal server Spiegel Online. Podle policie měl více než 30 různých zbraní, včetně historických kusů. Úřady před zásahem prohlásily jeho myslivecký lístek a zbrojní průkaz za neplatné.

Mluvčí bavorské policie večer uvedla, že jeden z napadených policistů zemřel, krátce na to ale policejní ředitelství mylnou informaci s omluvou popřelo. Vážně zraněný 32letý příslušník speciálního komanda rychlého nasazení je nadále v nemocnici v kritickém stavu. Ve vážném stavu je také další policista. Zranění zbylých dvou mužů zákona jsou lehká.

Incident se odehrál v bavorské obci Georgensgmünd vzdálené asi 40 kilometrů od Norimberku. Podobná přestřelka se stala i v srpnu v Sasku-Anhaltsku.

Stoupenci extrémně pravicového hnutí Říšští občané neuznávají současný německý stát, jehož institucím upírají legitimitu. Tvrdí, že nacistická třetí říše nepřestala existovat. Bezpečnostní složky podle serveru Spiegel Online neuvádějí počet příznivců tohoto hnutí.

autor: ČTK | 19. 10. 2016

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama