Němečtí celníci našli rekordní množství kokainu. V přístavu v Hamburku objevili 717 kilogramů drogy

ČTK ČTK
3. 2. 2017 15:31
Němečtí celníci našli v hamburském přístavu kokain v hodnotě 145 milionů eur (3,9 miliardy Kč). Droga vážila celkem 717 kilogramů. Policisté ji objevili už v lednu, úřady o tom ale informovaly až nyní. Stovky kilogramů kokainu objevili celníci v kontejneru s kovovým šrotem, který byl na cestě z karibského ostrova Curaçao do Nizozemska. Balíky s drogou odhalil jak kontrolní rentgen, tak speciálně vycvičení psi. Kokain měl čistotu 80 procent, takže by se z něj pro pouliční prodej dalo udělat 2,8 tuny drogy. Měřeno tímto způsobem jde o největší množství kokainu, které kdy německé úřady zachytily.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy