reklama
 
 

Policie rozbila síť dealerů drog. Našla u nich kilogramy kokainu a heroinu i luxusní auta

15. 12. 2016 14:59
Policie po měsících sledování zadržela devět členů drogového gangu. Při domovních prohlídkách u nich policisté našli 15 kilogramů narkotik, luxusní auta i milion v hotovosti. Za prodej drog by si na černém trhu vydělali zhruba 30 milionů korun. Mezi zadrženými je sedm mužů a dvě ženy. Čtyři skončili ve vazbě, zbývající jsou stíháni na svobodě.

PrahaPolicie zadržela devět lidí, kteří podle ní v Praze obchodovali s kokainem a heroinem. Při domovních prohlídkách našli 15 kilogramů drog. Pokud by je pachatelé naředili a prodali na ulici, vydělali by podle odhadů kolem 30 milionů korun. Novinářům to řekl šéf pražské protidrogové jednotky Jaromír Badin. Hlavním pachatelům hrozí za prodej a pašování drog osm až 12 let vězení, ostatním tresty nižší.

Policisté skupinu podezřelých sledovali několik měsíců. Podle Badina bylo vyšetřování poměrně náročné, protože podezřelí použili za půl roku 51 telefonních čísel, které museli policisté odposlouchávat. "Všechny nahrávky si musíte poslechnout a pak vyhodnotit, jestli obsahují důkazy nebo ne," podotkl Badin.

Mezi zadrženými je sedm mužů a dvě ženy. Čtyři skončili ve vazbě, zbývající jsou stíháni na svobodě. Při domovních prohlídkách policisté u podezřelých zabavili i čtyři luxusní auta a zhruba milion korun v hotovosti.

Podle Badina policisté narazili nejspíš na dobrý zdroj drog, protože po zatčení podezřelých se na území metropole zvýšil zájem o subutex. "To následuje většinou poté, co je nedostatek heroinu," uvedl Badin. Drogy podle něj do Česka putovaly zřejmě z jihovýchodní Evropy, odkud pochází i někteří podezřelí.

autor: ČTK | 15. 12. 2016 14:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama