Policie rozbila síť dealerů drog. Našla u nich kilogramy kokainu a heroinu i luxusní auta

ČTK ČTK
15. 12. 2016 14:59
Policie po měsících sledování zadržela devět členů drogového gangu. Při domovních prohlídkách u nich policisté našli 15 kilogramů narkotik, luxusní auta i milion v hotovosti. Za prodej drog by si na černém trhu vydělali zhruba 30 milionů korun. Mezi zadrženými je sedm mužů a dvě ženy. Čtyři skončili ve vazbě, zbývající jsou stíháni na svobodě.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

PrahaPolicie zadržela devět lidí, kteří podle ní v Praze obchodovali s kokainem a heroinem. Při domovních prohlídkách našli 15 kilogramů drog. Pokud by je pachatelé naředili a prodali na ulici, vydělali by podle odhadů kolem 30 milionů korun. Novinářům to řekl šéf pražské protidrogové jednotky Jaromír Badin. Hlavním pachatelům hrozí za prodej a pašování drog osm až 12 let vězení, ostatním tresty nižší.

Policisté skupinu podezřelých sledovali několik měsíců. Podle Badina bylo vyšetřování poměrně náročné, protože podezřelí použili za půl roku 51 telefonních čísel, které museli policisté odposlouchávat. "Všechny nahrávky si musíte poslechnout a pak vyhodnotit, jestli obsahují důkazy nebo ne," podotkl Badin.

Mezi zadrženými je sedm mužů a dvě ženy. Čtyři skončili ve vazbě, zbývající jsou stíháni na svobodě. Při domovních prohlídkách policisté u podezřelých zabavili i čtyři luxusní auta a zhruba milion korun v hotovosti.

Podle Badina policisté narazili nejspíš na dobrý zdroj drog, protože po zatčení podezřelých se na území metropole zvýšil zájem o subutex. "To následuje většinou poté, co je nedostatek heroinu," uvedl Badin. Drogy podle něj do Česka putovaly zřejmě z jihovýchodní Evropy, odkud pochází i někteří podezřelí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nálety v povstaleckých oblastech Sýrie usmrtily 20 lidí, tvrdí Syrské organizace pro lidská práva

Nálety syrské a ruské armády v sobotu v povstaleckých oblastech v Sýrii usmrtily nejméně 20 civilistů, mezi mrtvými je osm dětí. S odvoláním na sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva o tom informovala agentura Reuters. Při leteckých úderech na pět vesnic v oblasti Idlibu na severozápadně země rovněž utrpělo několik lidí zranění.

Čtyři civilisté včetně jednoho dítěte přišli o život ve vesnici Bára na jihu Idlibu, který mají z větší části stále pod kontrolou odpůrci syrského prezidenta Bašára Asada. Reportér agentury AFP popsal, jak se záchranáři snažili dostat k obětem v troskách dvoupatrového domu, který se po náletu zřítil.

Nejméně devět lidí pak zemřelo při útoku na tržiště ve vesnici Baljún a další dva civilisté zahynuli v oblasti Džabal Závíja na jihovýchodě Idlibu. Barelové bomby svržené z vrtulníků usmrtily pět civilistů, včetně tří dětí, ve vesnici Abadíta. Barelové bomby jsou většinou sudy naplněné výbušninami a šrapnely.

Současné boje jsou nejprudší od srpna, kdy bylo sjednáno příměří. Vojsko o provincii začalo bojovat v dubnu a do srpna byla provincie terčem mnoha náletů syrského letectva i jeho ruských spojenců. OSN odhaduje, že od dubna opustilo domovy na 400 tisíc lidí. Sporadické boje pokračovaly i po srpnu a SOHR tvrdí, že od té doby přišlo o život na 160 civilistů.

Další zprávy