Po zřícení dálničního mostu v Janově jsou desítky mrtvých, dolů spadlo několik aut

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 14. 8. 2018 13:10
V oblasti pod dálnicí jsou domy. Na místě zasahují záchranáři a hasiči.
Záběry ze zřícení dálničního mostu v Janově | Video: Associated Press

Janov - Na frekventované dálnici A10 v Janově na severu Itálie se zřítilo několik desítek metrů mostu. V tu dobu po něm jezdila auta. Podle agentury Reuters, která se odvolává na italské záchranáře, jsou desítky obětí.

Podle deníku La Repubblica patrně spadly desítky vozů. Deník La Stampa napsal, že pod sutinami jsou lidé.

Agentura ANSA uvedla, že se zhroutila zhruba 100 metrů dlouhá část vozovky. Z videa je patrné, že pod některými částmi mostu jsou také budovy a železniční trať. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Z dálnice popadala i nákladní auta.

Dálnice byla směrem na janovské letiště uzavřena. Úroveň vozovky mostu je ve výšce 45 metrů. Stavba pochází ze 60. let minulého století.

Italský ministr dopravy o zřícení mostu řekl, že jde o "obrovskou tragédii".

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy