Po zřícení dálničního mostu v Janově jsou desítky mrtvých, dolů spadlo několik aut

V oblasti pod dálnicí jsou domy. Na místě zasahují záchranáři a hasiči.
Záběry ze zřícení dálničního mostu v Janově | Video: Associated Press

Janov - Na frekventované dálnici A10 v Janově na severu Itálie se zřítilo několik desítek metrů mostu. V tu dobu po něm jezdila auta. Podle agentury Reuters, která se odvolává na italské záchranáře, jsou desítky obětí.

Podle deníku La Repubblica patrně spadly desítky vozů. Deník La Stampa napsal, že pod sutinami jsou lidé.

Agentura ANSA uvedla, že se zhroutila zhruba 100 metrů dlouhá část vozovky. Z videa je patrné, že pod některými částmi mostu jsou také budovy a železniční trať. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Z dálnice popadala i nákladní auta.

Dálnice byla směrem na janovské letiště uzavřena. Úroveň vozovky mostu je ve výšce 45 metrů. Stavba pochází ze 60. let minulého století.

Italský ministr dopravy o zřícení mostu řekl, že jde o "obrovskou tragédii".

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy