"Naprosto nadstandardní." Fialova cesta má výjimečný rozměr, říká reportér Horák

Martin Krepindl Martin Krepindl
15. 4. 2024 14:58
S premiérem Petrem Fialou jsou ve Spojených státech také šéfové všech tří českých tajných služeb - vůbec poprvé v historii. "Je to výraz naprosto nadstandardních vztahů," říká v rozhovoru pro Spotlight News reportér Aktuálně.cz Jan Horák.
Spotlight News - Jan Horák | Video: Martin Krepindl

"Je důležité vědět, že USA mají nejvýkonnější tajné služby na světě. Mají největší aparát a nejlepší informace," uvádí Horák, který jako první na americkou cestu tří šéfů tajných služeb upozornil. Bezpečnostní informační službu řídí Michal Koudelka, v čele Úřadu pro zahraniční styky a informace stojí Vladimír Posolda a Vojenské zpravodajství podléhá velení Jana Berouna.

"Víme, že všichni tři pánové doprovodí Fialu do ústředí CIA. Pak se jednoznačně potkají také se šéfy svých partnerských služeb, což jsou FBI, DIA a samozřejmě i CIA," upřesňuje v rozhovoru Horák.

Jak jsou na tom obecně česko-americké vztahy? Poškodila je éra prezidentování Miloše Zemana? A jak Horák vidí možnost případné návštěvy Petra Pavla v Bílém domě? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

 

Právě se děje

Další zprávy