Na německého kancléře chce kandidovat i šéf SPD Sigmar Gabriel, tvrdí média

ČTK ČTK
10. 1. 2017 11:11
Kandidátem na německého kancléře za sociální demokracii (SPD) bude šéf strany a současný vicekancléř v koaliční vládě Sigmar Gabriel. V úterý to napsal deník Bild s odvoláním na informace ze stranických kruhů. Sociální demokracie na Twitteru označila toto tvrzení za spekulaci. Počítá nadále s tím, že jméno kandidáta oznámí až 29. ledna. Vedle Gabriela se v SPD jako o možných kandidátech hovořilo také o končícím předsedovi Evropského parlamentu Martinu Schulzovi nebo primátorovi Hamburku Olafu Scholzovi. V posledních týdnech ale ze strany zaznívaly hlasy, že pokud bude Gabriel chtít kandidovat, bude kandidatura jeho. SPD je nyní součástí velké koalice s konzervativní unií CDU/CSU.
Sigmar Gabriel.
Sigmar Gabriel. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy