Na Mallorce se zřítila část budovy restaurace. Čtyři lidé zemřeli

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 5. 2024 11:39
Většina lidí postižených částečným zřícením budovy přímořské restaurace v letovisku Playa de Palma na španělském ostrově Mallorca jsou cizinci a turisté. Podle stanice BBC to místním médiím řekl šéf hasičů Eder García. Při čtvrtečním neštěstí zemřeli čtyři lidé. O život přišly dvě mladé německé turistky a dva zaměstnanci baru, třiadvacetiletá Španělka a čtyřiačtyřicetiletý Senegalec.
Záchranáři zasahují u zřícení budovy restaurace na Mallorce.
Záchranáři zasahují u zřícení budovy restaurace na Mallorce. | Foto: Profimedia

Při částečném zřícení budovy přímořské restaurace v letovisku Playa de Palma na španělském ostrově přišly o život dvě mladé německé ženy ve věku 20 a 30 let a také třiadvacetiletá španělská zaměstnankyně baru a čtyřiačtyřicetiletý muž ze Senegalu, uvedla policie. Z dalších 16 zraněných je jich sedm v kritickém stavu, zbylých devět se nachází s těžkými zraněními mimo ohrožení života, píše agentura DPA.

Většina lidí postižených čtvrtečním neštěstím jsou cizinci a turisté, řekl místním médiím šéf hasičů Eder García.

"Podle informace našeho honorárního konzulátu Palma de Mallorca by mezi oběťmi neměli být občané Česka," sdělil v pátek mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Podle španělských médií se kolem čtvrtečních 20:00 zřítila terasa dvoupatrové restaurace Medusa Beach Club, která se nachází na pobřežní promenádě letoviska Playa de Palma, které leží u hlavního města ostrova Palma de Mallorca.

Příčina neštěstí se vyšetřuje, ale podle mluvčího místní policie se terasa mohla zřítit kvůli tomu, že byla přetížena. Podle BBC se lidé propadli do prostoru, kde byli zákazníci a pracovníci restaurace.

Záchranáři poté prohledávali trosky, neboť panovaly obavy, že v nich mohli uváznout další lidé. Úřady proto vyzvaly všechny v okolí, aby zachovali ticho, aby záchranáři mohli slyšet případné volání přeživších.

Španělský premiér Pedro Sánchez vyjádřil soustrast rodinám obětí a popřál brzké uzdravení zraněným. Vláda je podle něj připravena vyslat místním úřadům potřebnou pomoc.

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, které se nacházejí ve Středozemním moři. Patří mezi oblíbené turistické destinace, jen loni ji podle BBC navštívilo více než 17 milionů lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy