Diskuse k článku: Na Maledivách prodloužili výjimečný stav o 30 dní

Na Maledivách prodloužili výjimečný stav o 30 dní Maledivský parlament v zemi prodloužil výjimečný stav o 30 dní. Vyhověl tak žádosti prezidenta Jamína Abdala Gajúma, podle něhož panuje v této ostrovní zemi v Indickém oceánu i nadále kritická politická situace. Opoziční poslanci hlasování bojkotovali a tvrdí, že nařízení porušuje maledivskou ústavu. Výjimečný stav vyhlásila maledivská vláda 5. února v reakci na spory s nejvyšším soudem. Ten na začátku února nařídil propustit několik členů opozice a zrušil i trest pro exprezidenta Muhammada Našída, který si má za údajné zneužití úřadu odpykat 13 let ve vězení. Vláda však nařízení soudu odmítla. Pro prodloužení výjimečného stavu se v 85členném parlamentu vyslovilo 37 poslanců.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy