Na dálnici v Rakousku hořel český kamion, řidič se ho snažil uhasit

ČTK ČTK
9. 7. 2019 11:06
Požár návěsu kamionu, který se jeho český řidič pokoušel neúspěšně uhasit, v noci na úterý zkomplikoval provoz na rakouské dálnici nedaleko hranic s Německem. Informovala o tom agentura APA.
Požár jiného kamionu v Rakousku z letošního května (ilustrační foto).
Požár jiného kamionu v Rakousku z letošního května (ilustrační foto). | Foto: Shutterstock

Nehoda se stala nad ránem u Aistersheimu na dálnici A8, která spojuje hornorakouský Wels s Bavorskem. Český kamion zastavil v odstavném pruhu, protože mu praskla pneumatika na návěsu. Poté si ale řidič všiml kouře, proto vzal hasicí přístroj a pokusil se požár uhasit. To se ale podařilo až přivolaným hasičům. Čech ještě před zásahem hasičů návěs s nákladem plechu od tahače odpojil.

Požár podle portálu Nachrichten.at způsobily jiskry. Ty podle všeho odletovaly od ráfku kola s prasklou pneumatikou.

Dálnice byla v místě požáru asi tři hodiny zúžená do jednoho pruhu, nyní v místě neplatí již žádné omezení.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy