reklama
 
 

Muž na nádraží u Mnichova vzal policistovi zbraň a postřelil několik lidí

Aktualizováno 13. 6. 2017 15:24
Na nástupišti stanice Unterföhring na předměstí Mnichova došlo ke střelbě. Pachatel sebral policistovi zbraň a vážně zranil jeho kolegyni. Mladá policistka utrpěla zranění do hlavy a je ve vážném stavu. Střelec zranil ještě nejméně další tři lidi. Podle policie se nejedná o čin spojený s terorismem.

Mnichov - Nejméně čtyři lidé, včetně policistky a pachatele, byli v úterý ráno zraněni při přestřelce na nádraží příměstské dráhy u Mnichova.

Muž vytrhl policistovi služební zbraň a postřelil jeho kolegyni a dva kolemjdoucí.

Šestadvacetiletá policistka je zraněna na hlavě a její život je v ohrožení. Pachatel byl také postřelen a po krátkém pokusu o útěk z místa činu byl zadržen.

Pachatel, kterým je sedmatřicetiletý Němec, byl také postřelen a po krátkém pokusu o útěk z místa činu byl zadržen. Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by incident souvisel s terorismem. Vyšetřován je jako pokus o vraždu.

Dvojice policistů v úterý ráno na místo vyrazila kvůli rvačce dvou mužů v příměstské dráze. Když na nástupišti zjišťovali její okolnosti, napadl jeden z mužů vyšetřujícího policistu, který upadl a při souboji přišel o zbraň. Pachatel ji celou vystřílel, přičemž těžce zranil policistku, která podle všeho palbu opětovala, a postřelil dvojici kolemjdoucích. Ti se už podrobili operaci a prozatím zůstávají v nemocnici.

Pachatele, který pochází z Bavorska, zadrželi krátce po činu další policisté. Muž zraněný na zadnici jim nekladl odpor. Nyní je operován. "Jde o muže, který jednal sám a z osobních důvodů. Není tu politická nebo náboženská motivace," řekl mluvčí mnichovské policie Marcus da Gloria Martins.

Policisté teď zjišťují, jestli nebyl pachatel v době činu pod vlivem návykových látek. V minulosti ho policie vyšetřovala kvůli držení konopí. Policisté zatím nevědí, kde má muž bydliště.

Policie nádraží uzavřela a brzy okolí zabezpečila. Na místo byly vyslány i speciální zásahové jednotky a vrtulník. Policie předpokládá, že pachatel byl sám.

Obec Unterföhring leží zhruba deset kilometrů na severovýchod od Mnichova. Vede tudy jedna ze dvou tras příměstských vlaků na mnichovské letiště. Kvůli incidentu však byl provoz linky 8 přerušen.

Loni v květnu útočník na jiném nádraží příměstských vlaků u bavorské metropole, v Grafingu, nožem zabil jednoho člověka a další tři pobodal. Duševně nemocný 27letý muž není trestně odpovědný.

autor: ČTK | 13. 6. 2017 13:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama